Poduszki dekoracyjne

aktualne trendy

Geometria na poduszce

Mocne, geometryczne wzory na poduszkach to modne i uniwersalne rozwiązanie. Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych. Są ponadto super modne i ciekawe. Wszelkiego rodzaju paski, zygzaki i inne proste formy geometryczne zachowane w graficznym tonie bieli i czerni nadadzą wnętrzom niebanalnego charakteru.

Poduszki dekoracyjne
Poduszki dekoracyjne

Kolorowe poduszki

Szybki sposób na ożywienie wnętrza to kolorowe dodatki. A nic tak nie dodaje życia zwykłej, szarej sofie, jak kolorowe poduszki dekoracyjne. To świetny sposób na błyskawiczną zmianę otoczenia bez konieczności dużych nakładów finansowych.

Świetnie do tego celu sprawdzą się poduszki gładkie, jednokolorowe. Nie są nachalne, a jednak fantastycznie ożywiają wnętrze i nadają nudnym meblom charakteru.

Kolorowe poszewki

Wiadomo, że moda zmienia się z sezonu na sezon. Trudno podążyć za nieustannie zmieniającymi się trendami, zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrza. Bo o ile jeszcze łatwiej i taniej jest wymienić swoją garderobę co sezon, o tyle wymiana tapicerki czy mebli to nie jest już taki mały wydatek.

Dlatego właśnie dodatki takie jak poduszki dekoracyjne to taki wspaniały sposób na szybką odmianę wnętrza.

Dobrym sposobem jest też wymiana samych poszewek zamiast kupowanie gotowych poduszek z wypełnieniem. W ten sposób nie gromadzimy kolejnych poduszek dekoracyjnych, a i też łatwiej utrzymać je w czystości, bo gdy się zabrudzą wystarczy ściągnąć poszewkę i wyprać.

Poduszki dekoracyjne
Poduszki dekoracyjne

Poduszki, wszędzie poduszki

Naturalnie co za dużo, to niezdrowo. Sofa ma być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego dekorowanie poduszkami robimy z głową. Nie należy się rozpędzać z ilością poduszek ułożonych na raz na kanapie, bo może się okazać, że poza poduszkami już nic się na niej nie zmieści. Warto więc wziąć pod uwagę wielkość sofy. Kanapa trzyosobowa dobrze będzie wyglądać z maksymalnie sześcioma poduszkami. W ten sposób zachowasz równowagę pomiędzy funkcjonalnością a szaleństwem stylizacyjnym.